מחשבון צריכה

כמות נצרכת: 0 ק”ג
מספר אריזות: 0
מחשבון צריכה תרמי

כמות נצרכת: 0 ק”ג
מספר אריזות: 0

ARDEX WP500T

ציפוי רצפות פוליאספרטי שקוף, מהיר ייבוש.

 

תכונות ושימושים:  

  • ציפוי אוטם שקוף מבריק, לרצפות חניונים, מוסכים, מפעלים ושטחי מסחר.
  • בעל עמידות משופרת לשחיקה וכלי רכב, חומר אליפאטי (בלתי מצהיב בקרינת שמש), עמיד למים וכימיקלים, בהתאם לטבלת עמידות כימית.
  • מהיר ייבושתוך שעתיים! פתיחה מהירה לתנועה, שעתיים בלבד לאחר הייבוש.
  • מתאים לתנאי שרות של מקפיאים תעשייתיים.
  • יכול לשמש ציפוי מגן עליון על צבע אפוקסי או תחליף לצבע אפוקסי, או כציפוי רצפה רב-עובי עם פיזור קוורץ צבעוני למראה מרהיב, נוגד החלקה ועמיד שחיקה.
  • מורכב 100% מוצקים ללא סולבנטים, מספק ציפוי נטול תפרים, קל לניקוי.

 

אריזה:  5 ק”ג, דו רכיבי (1.7 ק”ג +3.3 ק”ג)

גוון: שקוף מבריק. למוצר מגוון גמיש ראה ארדקס WP500

יצרן: ארדקס (מפעל סיירה).

 

אופן שימוש מומלץ:

 

הכנת התשתית

מומלץ להיוועץ במחלקה טכנית של מיסטר פיקס להתאמת מפרט ביצוע המתאים לדרישות ותנאי האתר, להלן 2 המלצות יישום, אחת כציפוי (פילם) מגן בלבד, השניה כציפוי 1-2 מ”מ לעמידות מוגברת לשחיקה.

יש ליישם את החומר בטמפרטורת סביבה ממינוס 5 מעלות ועד 30 מעלות בלבד, כאשר טמפ’ התשתית תהיה לפחות 3 מעלות מעל לנקודת הטל (טמפ’ העיבוי).

 

יש לכרסם את הבטון באמצעות מכונה ייעודית, ל- CSP1-3, הבטון חייב להיות נקי, יבש  (עד 4% לחות) וללא כל חומרים העלולים להפריע את הידבקות הציפוי למשטח. ניתן ליישם על מתכת שעברה ניקוי-חול. חוזק התשתית יהיה מעל 25 מגפ”ס ללחיצה, ומעל 1.5 מגפ”ס לשליפה.

 

המלצות יישום על גבי תשתית מוכנה

יש לערבב WP500T חלק B אל תוך חלק A ולערבב במערבל מכני במהירות נמוכה למשך 2 דקות, עד הגעה למרקם חלק ואחיד. אין לדלל את החומר, יש לערבב את כל הערכה וליישם בתוך 20 דקות (20 מעלות) את כולה. היישום יבוצע באמצעות שפיכת כל החומר המעורבב אל השטח המיועד, להשתמש במגב, וליישר עם רולר, מברשת או מאלג’.

WP500T יכול לשמש כציפוי עליון מהיר ייבוש (top coat מגן איכותי) לצבע/ ציפוי אפוקסי/ פוליאוריטן או רצפת בטון חשופה. כמו כן, WP500T יכול לשמש גם כציפוי אוטם, נוגד שחיקה, ומונע החלקה,  לאזורי תנועה בינונית (של מלגזות וגלגלי פלסטיק), להלן 2 המלצות ליישום.

 

יישום כציפוי מגן שקוף לבטון/ צבע רצפה: על גבי תשתית בטון המוכנה לפי האמור לעיל, ניתן ליישם ללא פריימר, שתי שכבות של WP500T, בכמות 150-250 גרם למ”ר כל אחת, עם המתנה של שעתיים בין שכבות. על גבי צבע רצפה אחר (WP500 מגוון או צבע אפוקסי/ פוליאוריטן) ניתן ליישם שכבה אחת בהתאם לעובי הרצוי. לאחר יישום השכבה העליונה יש להמתין שעתיים לפני פתיחת המשטח לתנועה.

 

יישום כציפוי צבעוני לרצפה נוגד החלקה עם פתיחה מהירה לתנועה:

 יש ליישם פריימר אפוקסי ארדקס WP PRIMER . יש להמתין לייבוש 6-12 שעות, ועד שהפריימר יבש למגע, לפני יישום WP500T. ניתן לקבל גרסה מהירה של הפריימר, PRIMER WP FAST, המאפשר המשך ציפוי תוך 3 שעות, או פריימר EP2000 תעשייתי בעל יכולת לקבל פיזור קוורץ לשיפור עמידות לשחיקה. פיזור קוורץ צבעוני מספקת גוון למשטח, חוזק, וכן התנגדות להחלקה.

לאחר ייבוש הפריימר ושאיבת עודפי קוורץ שלא נדבקו, יש ליישם 2 שכבות WP500T, בכמות 450 גרם למ”ר. אופציה: על השכבה הראשונה, בזמן היישום שלה, יש לכסות (לפזר) קוורץ צבעוני 0.3-0.8 מ”מ . לאחר 2-3 שעות ייבוש יש לשאוב היטב עודפי קוורץ. יש ליישם שכבה שניה ללא פיזור קוורץ, לא יאוחר מ-8 שעות מהשכבה הראשונה. כעבור שעתיים מיישום השכבה האחרונה ניתן לפתוח לתנועה. חשיפה לקיפאון עמוק רק לאחר 4 ימים.

 

 

 

נתונים טכניים ובטיחותיים:

משקל סגולי: 1.1 ק”ג לליטר.

התארכות: החומר איננו מוגדר כגמיש לאיטום גגות או חניונים עיליים, במקרה זה יש לפנות למחלקה טכנית של מיסטר פיקס, לקבלת WP500  מגוון גמיש, או מערכת פוליאוריטן מתאימה.

מוצקים: 100%, תכולת VOC אפסית. החומר איננו דליק.

חוזק הדבקה (תקן ISO 527): 20 מגפ”ס.

ניקוי כלים: באמצעות מדלל סולבנטי המכיל טולואן.

זמן מדף: 6 חודשים מייצור, במקום מוצל.

עמידות כימית: עמיד לשמנים ודלקים, אלכוהול וסולבנטים (למעט טולואן וקסילן), וכן למגוון רחב של חומצות ובסיסים, בכפוף לטבלת עמידות כימית ולמשטר הניקיון באתר.

ציוד מגן: המוצר אינו מכיל ממסים אך יש להשתמש בכפפות, נעלי עבודה, משקפי מגן ומסיכה. יש לעבוד במקום מאוורר ולקרוא את דף הבטיחות (MSDS) טרם שימוש ראשוני.

יעוץ טכני מיסטר פיקס לשרותך: 054-6996774

סגירת תפריט