מחשבון צריכה

כמות נצרכת: 0 ק”ג
מספר אריזות: 0
מחשבון צריכה תרמי

כמות נצרכת: 0 ק”ג
מספר אריזות: 0

ARDEX WP500

ציפוי פוליאספרטי בגוון אפור, לאיטום והגנת רצפות חוץ ופנים, מהיר ייבוש, בעל תו תקן איטום EN1504/2 ותקן ציפוי EN13813

 

תכונות ושימושים:  

 • ציפוי אוטם דו רכיבי, 100% פוליאספרטי נטול סולבנטים, לשימוש פנימי וחיצוני.
 • ציפוי בעל עמידות משופרת לשחיקה, תנועת כלי רכב, אליפאטי- אינו דוהה בקרינת UV, עמיד למים עומדים וכימיקלים, לפי טבלת עמידות כימית.
 • מהיר ייבושביצוע ביום עבודה אחד! פתיחה לתנועה שעתיים אחרי היישום, 4 שעות פתיחה לתנועה אם מבצעים שתי שכבות.
 • ציפוי נטול תפרים, קל לניקוי ועמיד בתנאי שרות של מקפיאים תעשייתיים.
 • תחליף איכותי ומהיר לצבע אפוקסי בחניונים, שטחי מסחר, וכציפוי לרצפות מפעלים, שטחי ציבור, מטבחים מוסדיים, בתי מלאכה ומוסכים, מרפסות ומדרגות חוץ.
 • משמש לתיקון ממברנות מסוג פוליאוריאה. החומר מוגדר “פוליאוריאה קרה”.

אריזה: 10 ק”ג, דו רכיבי (2.13 ק”ג +7.87 ק”ג)

גוון: אפור 7001- RAL – גוון אחר לבחירה ניתן לקבל לפי הזמנה, טבלת הגוונים מופיעה בסיום מסמך זה.

כושר כיסוי: אריזה אחת מספקת כיסוי כצבע ל 20-25 מ”ר וכציפוי 10-20 מ”ר.

יצרן: ארדקס (מפעל סיירה).

 

אופן שימוש מומלץ:

יש ליישם בטמפרטורת סביבה ממינוס 5 מעלות ועד 30 מעלות בלבד, כאשר טמפ’ תשתית תהיה לפחות 3 מעלות מעל לנקודת הטל (טמפ’ העיבוי).

יש לכרסם את הבטון באמצעות מכונה ייעודית, לדירוג CSP 1-3, הבטון חייב להיות נקי, יבש  (עד 4% לחות), לקראת היישום יש לוודא תשתית חזקה, יבשה, בוגרת, ונקייה מכל מזהם, חוזק תשתית יהיה מעל 25 מגפ”ס ללחיצה, ומעל 1.5 מגפ”ס לשליפה.

יש לערבב WP500 חלק B אל תוך חלק A ולערבל מכנית במהירות נמוכה למשך 2 דקות, עד הגעה למרקם חלק ואחיד. אין לדלל את החומר, יש לערבב את כל הערכה ולשפוך את כולה אל השטח המיועד. יש למרוח באמצעות מגב, ולבצע יישור ע”י רולר, מברשת או מאלג’. בחום גבוה מ-20 מעלות יש לעבוד במהירות ולסיים את היישום בתוך 15 דקות.

עובי יישום: WP500 מיושם כצבע 200-300 מיקרון, או כציפוי עבה 1-3 מ”מ נוגד החלקה ושחיקה מוגברת, לשטחי תעשייה ומסחר, בעל עמידות משופרת לתנועת גלגלים קשיחים, נפילת חפצים כבדים וכיו”ב. במפעלי תעשייה בהם שחיקת רצפה גבוהה יש לפנות למיסטר פיקס לקבלת מפרט נפרד. להלן המלצות יישום ל-2 המערכות האמורות:

 

 • כצבע אוטם איכותי (פחות מ-1 מ”מ עובי): על גבי תשתית בטון המוכנה לפי האמור לעיל, ניתן ליישם WP500 עצמו כפריימר, בכמות 200-250 גרם למ”ר, והמתנה של שעתיים לפני יישום שכבה שניה זהה. בתוך שעתיים ניתן לפתוח את המשטח לתנועה. התוצאה: צביעת רצפה איכותית יותר ביחס לצבע אפוקסי, עם הפרעה של 4 שעות בלבד לתנועה, מתחילת עבודה ועד פתיחה מחדש לתנועה.

רצוי ליישם פריימר אפוקסי ארדקס WP- PRIMER, המאפשר דילול במים (עד 30%) או פריימר EP2000 בכמות 100-200 גרם למ”ר, ולהמתין לייבוש 6-12 שעות לפני יישום WP500 כמתואר. שימוש בפריימר אפוקסי מספק חוזק מכני טוב יותר למערכת, בפרט אם מפזרים עליו חול קוורץ.

 

 • כציפוי רצפה נוגד שחיקה, עובי 1-3 מ”מ:

יש ליישם פריימר אפוקסי ארדקס WP PRIMER, ולהמתין 6 שעות לייבוש.

במידה ונדרש המשך עבודה תוך 3 שעות, מרגע יישום הפריימר, קיימת אפשרות לקבל גרסת FAST של WP PRIMER, בהזמנה מיוחדת. פריימר FAST ניתן לפיזור קוורץ באופן שמחזק עוד יותר עמידות לשחיקה. במידה והיישום הוא על גבי אריחים מומלץ מאד ליישם פריימר ארדקס EP2000, דבק אפוקסי 100% מוצקים, שהוא בעל יכולת מילוי סדקים וקבלת פיזור קוורץ, באופן שמחזק משמעותית את העמידות לשחיקה, בשטחי תעשייה.

 

עם ייבוש הפריימר, ניתן ליישם 1-2 שכבות של WP500, 450 גרם למ”ר כל אחת, עם פיזור קוורץ 0.3-0.7 מ”מ ביניהן לרוויה (ושאיבת עודפים לקראת יישום שכבה הבאה). יש להמתין בין שכבות כשעתיים ועד 3 שעות אם היישום בטמפ’ קיפאון. אין להמתין מעל 8 שעות בין שכבות!  

ב- 2 שיטות היישום הנ”ל ניתן לסיים עם WP500T שקוף במקום שכבת WP500 העליונה, במקרים בהם נדרש מראה מבריק-חלק, ופחות תעשייתי.

 

 

נתונים טכניים ובטיחותיים:

משקל סגולי: 1.35 ק”ג לליטר.

התארכות: 50%, ניתן ליישם כאיטום גגות וחניונים פתוחים, אולם מומלץ לפנות למחלקה טכנית של מיסטר פיקס, לקבלת מפרט מותאם לדרישת האתר.

מוצקים: 100%, תכולת VOC אפסית. החומר איננו מוגדר דליק.

ניקוי כלים: באמצעות מדלל סולבנטי (טינר) המכיל טולואן.

תו תקן: EN1504-2  איטום, EN13813 ציפוי/ צבע.

זמן מדף: 6 חודשים מייצור, במקום מוצל.

עמידות כימית: עמיד לשמנים סולר ודלקים, אלכוהול וסולבנטים (למעט טולואן וקסילן), וכן למגוון רחב של חומצות ובסיסים, בכפוף לטבלת עמידות כימית ולמשטר הניקיון באתר. ניתן לקבל ציפוי מגן עמיד טולואן, אצטון, קסילן וכיו”ב במידת הצורך, באמצעות ייעוץ טכני של מיסטר פיקס.

עמידות לחום וקור (לאחר היישום): עמיד ממינוס 20 מעלות, ועד 70 מעלות חום. חשיפה לקור של מתחת למינוס 10 מעלות צריכה להיעשות לפחות 4 ימים מהיישום של WP500.

ציוד מגן: המוצר אינו מכיל ממסים אך יש להשתמש בכפפות, נעלי עבודה, משקפי מגן ומסיכה. יש לעבוד במקום מאוורר ולקרוא את דף הבטיחות (MSDS) טרם שימוש ראשוני.

יעוץ טכני מיסטר פיקס לשרותך: 054-6996774

 

 

 

6 יתרונות של צבע פוליאספרטי WP500 מול אפוקסי

ארדקס יצרנית מובילה של חומרים מבוססי צמנט, אפוקסי, פוליאוריטן, פוליאספרטי ועוד. גם צבע אפוקסי וגם פוליאספרטי הינם דו רכיבים, ניתנים לגיוון ופיזור קוורץ, ומספקים מראה מרהיב והגנה על רצפות בטון.

 
 

 

יתרונות בהשוואה של אותו עובי ציפוי בין אפוקסי ובין ארדקס WP500:

 1. זמן עבודה – אפוקסי דורש כמינימום, יישום פריימר ו-2 שכבות צבע, זמן ההמתנה בין שכבות הינו 12-24 שעות, המשמעות שצוות עובדים מגיע 3 פעמים לאתר, יום אחרי יום. ארדקס WP500 מתוכנן לביצוע וחזרה לשרות בתוך יום עבודה אחד.
 2. זמן פתיחה לתנועה – בהמשך ל-1, עם ביצוע שכבה סופית של אפוקסי, וסיום העבודה, יש להמתין 24 שעות לפני פתיחת אתר לתנועה. מעבר להפרעה לתנועה, קיים סיכון שאדם או בע”ח ידרכו על המשטח. עם ארדקס WP500 ניתן לפתוח מקום לתנועה תוך שעתיים מסיום עבודה ויבוש המערכת.
 3. אפוקסי איננו עמיד לקרינת שמש ומוגבל לשימוש פנים בלבד. המשמעות שאם חודרות קרני שמש למבנה מחלונות או פתחים, אפוקסי ידהה ויהפוך לשביר. ארדקס WP500 הינו אליפאטי, איננו דוהה גם בשימוש חוץ בקרינת UV חזקה הקיימת בישראל.
 4. אפוקסי איננו מגשר סדקים ולא יכול להיחשב כאיטום. ארדקס WP500 הוא בעל תקן אירופי לאיטום, והוא עמיד בפני גשם ושלוליות מים, ובכך מגן קורוזיבית על ברזלי הבטון בתשתית פנים וחוץ.
 5. עמידות לשחיקה– ארדקס WP500 עמיד יותר לשחיקה ולטמפ’. לדוגמא: כניסת רכבים עם צמיגים חמים מאד בקיץ אל חניון בו צבע אפוקסי, עלול לגרום לסדקים וקרעים בצבע. ארדקס WP500 עמיד בתוך מקפיאים, ובחום השורר בקיץ בישראל.
 6. פריימר אפוקסי הוא מוצר נפרד ויש לרכוש אותו וליישם לפני צבע אפוקסי. ארדקס WP500 ניתן ליישום כצבע ללא פריימר נפרד, והוא משמש פריימר לעצמו. רק יישום WP500 כציפוי עבה דורשת פריימר נפרד.

 

 

 

 

 

 

 


טבלת גוונים לסדרת מוצרי ארדקס WP

WP170 – איטום גגות לבן, מבוסס פוליאוריטן אליפאטי, עמיד למים עומדים, חד רכיבי, ע”ב מים.

WP200 – ציפוי מגן דו רכיבי, פוליאוריטן אליפאטי, עמיד שחיקה גבוהה ומים עומדים.

WP300 – ציפוי מגן אוטם ורפלקטיבי, אליפאטי, ע”ב מים, מיועד להפחתת טמפ’ במבנה.

WP400 – פוליאוריאה חמה, דו רכיבית, לאיטום חניונים, מאגרי מים, גגות ומובילים שפכים

WP500 – פוליאספרטי אליפאטי דו רכיבי לאיטום והגנת שחיקה, מגוון או שקוף. מהיר!

כל המוצרים מומלצים ליישום על גבי פריימר WP-PRIMER אפוקסי דו רכיבי סביל לחות.

 

 

סגירת תפריט