מחשבון צריכה

כמות נצרכת: 0 ק”ג
מספר אריזות: 0
מחשבון צריכה תרמי

כמות נצרכת: 0 ק”ג
מספר אריזות: 0

ציפוי MATT -PU43 עמיד כימיקלים

פוליאוריטן אליפאטי חד רכיבי בעל עמידות מעולה בפני תקיפה של חומרים כימיים ועמידות גבוהה בשחיקה. 100% מוצקים. 

 

תכונות והתאמה עיקריים:

 • משמש ציפוי מגן לצבעים/ ציפויי רצפות תעשייה מסוג אפוקסי, פוליאוריטן, וכן ליישום על גבי ציפוי MMA, בכפוף להנחיות מסמך זה.
 • מעניק מראה מרהיב “קליפת תפוז” לרצפות תעשייה ומסחר. ניתן לגיוון עם פיגמנט.
 • צריכה נמוכה במיוחד, 80 גרם למ”ר אופייני, אין ליישם מעל 100 גרם למ”ר.
 • עמיד לקרינת UV ושחיקת כלי רכב ומלגזות.
 • מוכן לשימוש, יישום קל באמצעות רולר, ללא דילול.
 • מתאים למפעלי תעשיה, בתי חולים ומבני ציבור, תחנות דלק, מעצרות כימיקלים וכיו”ב.
 • עמיד בין השאר לחומרים הבאים, לחשיפה של מעל 2 ימים: אצטון, IPA, אלכוהול נקי, טולואן, קסילן, סולר ודלק, חומצה גופריתנית 50%, סודה קאוסטית 50%, טרפנטין, שמנים (מנוע, בלמים) ועוד. עמידות כימית תלויה הן בטבלת עמידות כימית של היצרן והן במשטר הניקיון באתר, יש לפנות למחלקה טכנית של מיסטר פיקס לפרטים נוספים.
 • מיוצר בבלגיה לפי דרישות תקן EN13813 וכן HACCP לציפוי רצפה אנטיבקטריאלי.

 

אריזה ונתונים טכניים

אריזה: פח 5 ק”ג. 

ניתן לקבל תוסף אנטיסטטי (מוליך חשמל) באריזת 2.9 ק”ג, במקרה זה יש לקבל מפרט ייעודי.

משקל סגולי: 1.1 ק”ג למ”ר, 100% מוצקים בנפח.

צריכה: 80-100 גרם למ”ר (שקוף), לקבלת עובי 80-100 מיקרון.

כיסוי: אריזת 5 ק”ג מספקת כיסוי ל- 60 מ”ר.

גוון: שקוף מט במראה “קליפת תפוז”. ניתן לקבל בגוון RAL בהזמנה מיוחדת או לגוון עם פיגמנט.

צמיגות: נוזל דליל 350 מיליפסקל.

חיי מדף: 6 חודשים, אחסון במקום מוצל ובאריזה המקורית כשהיא אטומה, רחוק ממקור חום.

קשיות: SHORE D 80-90 

חוזק הידבקות לתשתית: 2 מגפ”ס.

נקודת הבזק: 62 מעלות (חומר מסווג כבלתי דליק).

בטיחות: יש לעבוד עם ציוד מיגון אישי מלא, ובמקום מאוורר היטב. יש להימנע ממגע החומר עם העור, העיניים או דרכי הנשימה.

 

הוראות יישום

  1. יש לעבוד על גבי תשתית חלקה, נקיה, יציבה ובוגרת, עם לחות בתשתית של עד 5%, טמפ’ סביבה 10-25 מעלות, וטמפ’ תשתית 3 מעלות לפחות, מעל נקודת הטל (העיבוי). אין לעבוד אם באוויר יש מעל 85% לחות יחסית. חוזק לשליפה של התשתית צריך להיות מעל 1.5 מגפ”ס, וחוזק ללחיצה מעל 25 מגפ”ס.
  2. יישום על גבי ציפוי MMA המשווק ע”י מיסטר פיקס: במידה והמערכת היא עם פיזור קוורץ יש ליישם ציפוי עליון כגון Polyac 61, ועליו ניתן ליישם PU43 לשיפור המערכת. בציפוי MMA ללא פיזור קוורץ בשכבת הביניים, ניתן ליישם PU43 על שכבת הביניים, כתחליף לציפוי עליון.
  3. אם הציפוי שעליו מיושם PU43 קיים מעל 7 ימים, יש לכרסם אותו מעט, ולוודא שאין חלקים רופפים, שאריות שמנים וגריזים או כל גורם שעלול להפריע את ההידבקות. ניתן לנקות את המשטח עם אצטון לקראת יישום PU43.
  4. יישום ישירות על בטון אפשרי באמצעות פריימר אפוקסי.
 • יש להכין מערבל מכני במהירות 300 סל”ד, מברשת צבע וסרטי הדבקה, לקראת העבודה, ולהקפיד שיהיו נקיים מאד. יש לערבב היטב את החומר, עד להגעה לנוזל חלק אחיד ללא בועות. בשלב זה ניתן להוסיף אבקת פיגמנט בכמות 750 גרם לכל 5 ק”ג של PU43.
 • לאחר פתיחת האריזה והערבוב יש לסיים את השימוש בתוך 45 דקות. אין ליישם מעל 100 גרם למ”ר, ובמידה ומוסיפים פיגמנט ניתן ליישם 120 גרם למ”ר.
 1. יש ליישם במריחה בלבד, באמצעות מגש-צבע ורולר ,תוך הפעלת לחיצה על המשטח. יש לעבוד לאותו כיוון, ולהחליף רולר בכל 45 דקות.
 2. במידה ומיושמת שכבת PU43 שניה, יש לעשות זאת 24 שעות אחרי שכבה ראשונה, ולשים לב שהמשטח יהפוך מנושם לבלתי נושם (בלתי חדיר לאדי מים).
 3. פתיחה לתנועת הולכי רגל כעבור 6 שעות (בטמפ’ 20 מעלות), לכלי רכב כעבור 48 שעות. יש להקפיד על המתנה של 7 ימים לפני חשיפה מלאה לכימיקלים ושטיפות במים.
 4. כ-7 ימים לאחר היישום, הציפוי עמיד כימיקלים, אינו עמיד לטריכלוראתילן, מתילן כלוריד, MEK, מי חמצן בריכוז מעל 30% , אולם עמיד למגוון רחב של סולבנטים וכימיקלים, לפי טבלת עמידות כימית של היצרן.  
 5. ניקוי כלים עם סולבנט מסוג MEK, כל עוד PU43 עדיין טרי. אין לערבב את החומר עם מים או לשפוך אותו אל מערכת הביוב.סגירת תפריט