צביעת הדירה היא דרך מעולה לחדש את המראה של החדרים השונים גם בלי שיפוץ נרחב והוצאות גבוהות. אמנם ניתן למצוא אנשי מקצוע איכותיים שיעשו את העבודה בשבילנו במחיר סביר, אבל תמיד ישנה גם האופציה לצבוע את הדירה לבד. כשאנחנו צובעים את הדירה בכוחות עצמנו אנחנו גם נהנים מהמראה המרשים שלה, גם זוכים לסיפוק שיש בלהשלים פרויקט כזה או אחר בלי עזרה וגם חוסכים כסף – כך שמדובר באופציה משתלמת. בעמוד זה תמצאו פירוט של החומרים הדרושים לכך וטיפים נוספים לצביעת הדירה לבד.

מהו סוג הצבע המתאים לכם?

הפריט העיקרי הוא כמובן צבע לדירה וההחלטה הראשונה היא סוג הצבע. אפשרות אחת היא צבע סיד סינתטי ואפשרות שנייה היא הצבעים האקריליים השונים. צבע הסיד הסינתטי מתאים בעיקר לחדרי רחצה, חדרי שירותים וגם תקרות, הגוון שלו הוא כמובן לבן והיתרון העיקרי הוא המחיר הנמוך.

הצבעים האקריליים יקרים יותר, מגיעים בשלל גוונים ומקנים לחלל מראה מרשים במיוחד. נשתמש בהם בעיקר בסלון ובחדרי השינה השונים. גם בחללים שחשובה לנו האסתטיקה שלהם ובפרט אם נרצה מראה ייחודי הבחירה הנכונה היא צבע אקרילי.

פרמטר נוסף לבחירה הוא הצבע הקיים. אם קיר מסוים צבוע בסיד ונרצה לצבוע אותו בצבע אקרילי נדרשת קודם כל שכבה מקשרת. כדי לבדוק מהו הצבע הנוכחי אפשר להשתמש במטלית לחה – הסיד הסינתטי ירד בקלות ואילו צבע אקרילי ירד רק אחרי שפשופים רבים.

כמות הצבע הנכונה

החלטה חשובה נוספת כשקונים חומרים לצורך צביעת דירה היא כמה צבע לקנות, תוכלו להעזר במחשבון צריכה באתר שלנו.

השלב הראשון הוא כמובן חישוב שטח הקירות אותם רוצים לצבוע (אורך כפול גובה) ואם רוצים לחדש גם את מראה התקרה למדוד גם את השטח שלה (אורך כפול רוחב).

על-מנת שלא להיתקע באמצע העבודה בלי צבע כדאי להוסיף מקדם ביטחון של 10-15% – ככל שאתם מיומנים יותר בצביעה כך מקדם הביטחון יכול להיות נמוך יותר, אבל לא כדאי לוותר עליו בכלל.

עוד כדאי לקחת בחשבון שכשקונים צבע המיכלים הגדולים מוצעים לנו במחירים משתלמים יותר, ולכן בחלק מהמקרים אנחנו יכולים לצבוע עוד חדר מבלי לייקר את העלות הכוללת. פרמטר נוסף הוא הצורך בשתי שכבות ואסור לשכוח כמובן את המשקופים – כשאתם מגיעים לחנות רצינית שעובדים בה אנשי מקצוע מנוסים הם יוכלו לעזור לכם לדעת בדיוק כמה צבע אתם צריכים. באופן עקרוני ליטר צבע אקרילי יספיק בדרך כלל ל-7-8 מ”ר.

מברשות

עוד ציוד הכרחי לצורך צביעת דירות הוא כמובן מברשות. רצוי להצטייד במברשת גדולה (או רולר), מברשת בינונית ועוד אחת קטנה, שני שפכטלים (גדול וקטן) וכמובן דלי מרווח עבור המברשות ומגש נוח עבור הרולר. אם בקירות יש חורים חשוב מאוד לסתום אותם בעזרת חומר מתאים עוד לפני שמתחילים את הצביעה. ציוד נוסף לטובת צביעת דירה הוא נייר דבק כדי לשמור על משקופים ושקעים, ניילון או עיתונים כדי לכסות את הרצפה וסדינים לשמירה על הרהיטים.

למידע נוסף: דבק מהיר | טיח תרמי | חיפויים לקירות | בריכות שחייה | פריימר

סגירת תפריט