מה כולל שיפוץ ושיקום גינות?

ישנן לא מעט שיטות ודרכים, בעזרתן תוכלו לערוך שיפוץ גינות מרהיב. עיצוב גינות מתבקש במיוחד כאשר אנחנו כבר בכל מקרה משפצים את הבית, וזקוקים למראה גינה רענן יותר. בואו נדבר על שיקום גינות ועיצוב גינות, מחירים ומה כולל התהליך.
אם החלטתם על שיפוץ גינה או עיצוב גינה, כדאי לדעת מראש מספר דברים. הגיעו אל פרויקט השיפוץ מוכנים, בין אם יש צורך לעקור עצים ולתלוש שיחים, להכין תשתיות השקיה או לגזום עצים גבוהים. מלאכת שיפוץ ועיצוב גינות מתחילה תמיד בהכנת תשתיות שונות. כאשר מדברים על תשתיות, יש צורך לדעת שאנחנו לעולם לא נדע מה טמון בקרקע בתחילת התהליך של עיצוב גינה או שיקום גינה. מה ז”א? במילים פשוטות, אם למשל לפתע יתגלה כי תחת הקרקע קיימים שורשים מאוד סבוכים ורבים, הכנת התשתית תהיה מורכבת ויקרה יותר.

שיפוץ נראות חיצונית של גינה

שיפוץ ושיקום גינות עשוי לכלול למשל שתילה של עצי פרי. בעוד שעץ פרי צעיר עשוי לעלות לכם בערך 200 ₪ בממוצע, עץ פרי בוגר ומרשים יעלה גם 800 ₪ ומעלה. לפני שמחליטים על עצי הפרי השונים שתשתלו בחצר, כדאי להחליט מה עושים בסוגיית הדשא.
רבים מתלבטים אם להניח דשא סינטטי משובח או דשא רגיל בחצר הבית, היות ובמחירים יש פערים מורגשים. יחד עם הפער במחירים, ישנם הבדלים נוספים בין דשא סינטטי לרגיל. בעוד שהנחה של דשא רגיל תעלה בערך 85 ₪ למ”ר, יעלה לכם בערך 185 ₪ להניח דשא סינטטי. נכון, מדובר בהבדל די משמעותי, אך חשוב לזכור כי דשא סינטטי מצריך פחות תחזוקה, מה שבעתיד יחסוך לכם עלויות משמעותיות.

חידוש גינה כחלק משיפוץ הבית

בעלות של 50 ₪ ומעלה, תוכלו לרכוש שיחים אשר צומחים במהרה. תוכלו גם לרכוש שיחים בוגרים, אך כדאי לדעת שבדרך כלל זה מיותר. מדוע? מכיוון ושיחים צומחים במהירות ותחת תנאי אקלים מגוונים, כך שהרכישה של שתיל בוגר עשויה להיות מיותרת. תלוי בכם.
חידוש גינה הוא מומלץ במיוחד כאשר מתבצע שיפוץ בית. שיפוץ בתים מלווה בלא מעט פסולת ואי-סדר, כך ש”על הדרך” מומלץ מאוד לעצב מחדש את הגינה. תוכלו להסתייע באדריכלי נוף לביצוע השיפוץ, וגם בחרות העוסקות בתחום של עיצוב גינות ושיקום גינות. כמו כן, חשוב להסיר את העצים הישנים ולגזום את הקיימים אשר ישארו בגינה. למידע נוסף על עקירת עצים לחץ וגלה עוד.

שיפוץ בתים וגינות

לפני שמתחילים בתהליך המבורך של שיקום גינה, כדאי לוודא את הנושא של תשתיות חשמל, תשתיות ביוב, מים, גז ועוד. במידה ועוברים צינורות ותשתיות שונות תחת קרקע הגינה, יש להתאים את תוכנית שיקום הגינה בהתאם.
במידה ולא מתבצע אבחון מקדים של תנאי הקרקע השונים, אין ספק שעתידו של תהליך השיפוץ להסתבך ולהתייקר. אז מה כולל שיקוף גינות ועיצובן? קודם כל, הסתייעות באנשי המקצוע הנכונים, שמבצעים גם עקירת עצים כחלק משיפוץ הגינה של הבית.

חזרה לדף הבית

סגירת תפריט