בשנים האחרונות אנו פוגשים כמעט בכל בית קירות צבעוניים או מעוצבים. התקופה בה כלל הקירות בכל הבתים נצבעו בלבן חלפה מהעולם. קיימות היום טכניקות רבות לעיצוב קירות חדרי שינה, סלון, מטבח ועוד. שליכט צבעוני הוא אחד הטרנדים החמים ביותר בעיצוב קירות. ניתן להשתמש בשליכט לטובת חיפוי חיצוני ופנימי בקירות חלקים וקירות עם סדקים.

מתי כדאי לבחור שליכט צבעוני?

תערובת של דבקים היא זו שיוצרת את השכבה המיוחדת. לקראת ביצוע שליכט צבעוני בבית או בבית העסק חשוב לזכור שלאחר מריחת החומר לא תוכלו להתחרט. עליכם להיות בטוחים בבחירת החומר, סגנון העיצוב ואיש המקצוע.

ביצוע שליכט שלב אחר שלב

בין אם החלטתם להתקין את שכבת השליכט בעצמכם ובין אם החלטתם להזמין איש מקצוע, כדאי שתכירו את כל השלבים ותדעו מה צפוי לכם. השלב הראשון יהיה בחירת הקיר עליו תרצו לבצע את השליכט.

ההמלצה היא על בחירת קיר אחד דומיננטי והתמקדות בו. השלב הבא הוא שלב ההכנה בו תתבקשו להזיז מהקיר רהיטים ולכסות אותו, להוציא מסמרים ולכסות שקעי חשמל בכיסוי מגן.

במידת הצורך יש לבצע תיקונים בקיר עם שפכטל וחומר איטום.

כעת כאשר הקיר מוכן עליכם למרוח על הקיר שכבת יסוד על מנת להבטיח היצמדות טובה של החומר לקיר ועמידות מרבית. עליכם להמתין עד לייבוש מלא של החומר ורק לאחר מכן להמשיך אל השלב הבא.

השלב הבא יהיה מריחה של השליכט עם מאלג’ מתכת בטכניקה של הדבקה, סיבוב ומריחה. אם אנכם בעלי ניסיון כדאי לתרגל את מריחת החומר באזור קטן טרם מריחת השליכט על הקיר כולו.

מדוע כדאי להזמין בעל מקצוע לביצוע העבודה?

שליכט צבעוני אפשר למרוח נכון או לא נכון בתוך כמה שעות של עבודה. אך בכדי להסיר את השליכט תידרש עבודת שיוף מורכבת ויקרה.

על כן, ההמלצה היא על התקנת שליכט צבעוני מכל הסוגים ובכל החדרים בעזרת איש מקצוע. אם אתם מתכננים לעצב באותו הסגנון כמה קירות בבית תוכלו ללמוד מאיש המקצוע את הטכניקה בפעמים הראשונות ולבצע בהמשך את שאר העבודות בעצמכם.

בנוסף, תוכלו לברר אודות צבע לאלומיניום, אשר רבים משתמשים כדי להביא למראה ייחודי.

סוגים של שליכט צבעוני

הסוג הפופולרי ביותר הוא האקרילי אותו תוכלו למצוא בטקסטורות שונות וכמעט בכל צבע (גרסה עדינה, מחוספסת וגסה). שליכט מינרלי מתאים לשימוש פנימי וחיצוני, אידאלי לשימוש בקירות סדוקים ומגלה עמידות טובה בפני מזג אוויר, אותו תוכלו למצוא אצלנו בכרמית מיסטר פיקס. ניתן לייצור מראה משופשף, מוחלק, מסורק ומגורד.

כל סוג של שליכט בו תבחרו כדאי לתת עדיפות מוצרים של חברות מוכרות שעומדים בתקנים.

ראו גם: חיפויים לקירות | איטום גגות | איטום קירות

סגירת תפריט