חדירה של מים אל תוך כל מבנה תגרום לנזק משמעותי כך שעלינו לעשות כל מאמץ על מנת למנוע זאת. איטום טוב ומקצועי שמתבצע בעזרת חומרי גלם נכונים שתואמים את התנאים בשטח הוא הדרך היחידה בה תצליחו להשיג 100% עמידות. אחד האזורים הרגישים ביותר בבית לנזילות הוא גג הבית. גגות שטוחים רבים הופכים לשלולית מים אחד גדולה שאינה מתנקזת בקלות וגורמת לנזקי רטיבות. על מנת למנוע מצבים כאלו עליכם לתכנן ניקוז נכון של הגג יחד עם איטום גגות יסודי.

איטום גגות עם יריעות ביטומניות

שיטת האיטום הפופולרית ביותר היום בקרב מבנים עם גגות שטוחים היא יריעות ביטומניות. העבודה מתבצעת תוך הנחת יריעות אטומות על הגג, חיבור היריעות עם דבק חם ושילוב של חומרים נוספים במידת הצורך. כאשר בוחרים יריעות ביטומניות לאיטום יש להקפיד על שימוש ביריעות תקניות בעובי של 5 מ”מ. כדאי לבצע את העבודה עם קבלן מומחה. תיקון של איטום עם יריעות יש לבצע באמצעות טלאים וחומרים נוספים. תהליך האיטום מונה 3 שלבים כאשר כל שלב יש לבצע באופן יסודי ומקצועי. השלבים הם: שלב הכנה, שלב האיטום ושלב ההלבנה לבידוד.

איטום גגות עם סילר

סילר ידוע כחומר שמסוגל לייצור תשתית דוחה מים. הוא משמש כתוספת לאיטום של גגות ומשטחי רצפה. העמידות הרבה של החומר בפני חדירת מים הופכת אותו אידאלי בעבור גגות וחדרי רחצה. יש לציין שהחומר יוצר מראה מבריק במעט ולכן אינו מומלץ בעבור קירות. על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר עם סילר לאיטום יש להקפיד על הוראות היצרן, שימוש בחומרי גלם איכותיים ועבודה מקצועית.

איטום גגות עם זפת

מזה שנים רבות איטום בזפת משמש בניינים, בתי עסק, מוסדות ובתים פרטיים עם גגות שטוחים בכל רחבי הארץ. הזפת השחורה מאופיינת בכושר אטימות נהדר שהופך אותה לחומר איטום אידאלי. מים אינם מסוגלים לחלחל דרך שכבת זפת אחידה. איטום בזפת לגגות מתבצע תוך חימום של הזפת על מנת להעביר אותה למצב נוזלי שיאפשר מריחה של החומר על המשטח בצורה אחידה. לאחר מריחת הזפת יש להמתין עד לייבוש מלא בכדי למרוח שכבה נוספת. ההמלצה היא על מריחת שתי שכבות עם המתנה בת 24 שעות בין מריחה למריחה.

איזה חומר לאיטום גגות הכי זול?

הסיבה העיקרית לבחירה בזפת היא המחיר. שיטת הזיפות היא אחת השיטות החסכוניות והזולות ביותר בענף האיטום. זיפות מ”ר יעלה כ-50 שקלים בעוד איטום של מ”ר עם יריעות ביטומניות יעלה כפול.

קראו גם: מידע אודות פריימר | איטום רצפה | חיפויים לקירות

סגירת תפריט