5 דברים שאתם חייבים לדעת על איטום קירות

קירות חיצוניים של בתים פרטיים ובנייני מגורים משותפים מהווים את התמיכה באותם מבנים, ויש להם חשיבות עצומה בכל הנוגע לשמירה על החלקים הפנימיים של מבנים שונים. הקירות הללו חשופים לתנאי מזג האוויר, מה שעשוי להזיק להם, בייחוד בתקופות גשומות. חדירה של נוזלים לתוך קירות מערערת את היציבות שלהם ועשויה לגרום לנזקים מבניים וגם בריאותיים עקב היווצרות טחב ועובד, ולכן חשוב לבצע איטום קירות תקני כדי למנוע את הבעיות הללו. במידה ואתם זקוקים לאיטום קירות לבניין המגורים שלכם, אנו ממליצים שתתייעצו עם חברת האחזקה שמנהלת את הבניין בעבורכם. אין לכם אחת כזו? באתר אינטר תוכלו להשאיר פנייה ולקבל מספר הצעות מחברות ניהול ואחזקת מבנים שיעזרו לכם לבצע את עבודת איטום הקירות על הצד הטוב ביותר. נוסף על כך, תוכלו להתייעץ עם המומחים של החברה בנוגע לטיפול בעובש בקירות ולקבל מהם שירותי ניקיון, כיבוי אש וניהול ועד בית.

מה חשוב לדעת על איטום קירות?

קודם כל, איך נדע אם אנו צריכים איטום קירות בבית. במידה ומדובר על בית חדש, חברת בדק בית תדע להגיד לכם אם אתם צריכים. אם יש צורך לבצע איטום של הקירות בביתכם, יש מספר דברים חשובים שעליכם לדעת כדי לוודא שהקירות יהיו אטומים בצורה הטובה ביותר:

1. בחרו את חומרי האיטום הנכונים – כיום ישנם חומרי איטום מחומרים שונים המתאימים לקירות שונים. כדי לוודא שהקירות בביתכם יהיו אטומים בצורה מיטבית, חשוב שתבדקו את סוגי הקירות בביתכם ותבחרו את חומרי האיטום המתאימים להם ביותר. כך למשל חומרי איטום של אבן ירושלמית לא מתאימים לאיטום של קירות בטון, ולהיפך.

2. בצעו את האיטום בתקופה הנכונה – קירות חיצוניים חשופים כאמור למזג האוויר, ולכן חשוב לבצע איטום בתקופה הנכונה בשנה. איטום בימי החורף יבטל את העבודה שלכם מפני שחומרי האיטום יוסרו כאשר יורד גשם. כדי שזה לא יקרה, בצעו את האיטום של הקירות בביתכם בתקופה יבשה יחסית בחודשי האביב-קיץ כאשר אין משקעים וכאשר הלחות אינה גבוהה.

3. הסירו נגעים בקירות – אם נוצרו כתמים של טחב, עובש ונגעים אחרים בקירות שלכם, חשוב שתסירו אותם לפני שתתחילו את פעולת האיטום. כדי להיות בטוחים אילו חומרי ניקוי אתם צריכים למטרה הזו, התייעצו עם מומחים בנושא ותוודאו שאתם יודעים בדיוק מה תהליך הסרת הנגעים לפני שתתחילו. אם לא תסירו את הנגעים הללו, הם יחזרו אפילו לאחר האיטום קירות, מה שיזיק למבנה שלכם.

4. נקו את הקירות באופן יסודי – מלבד נגעים מזיקים, חשוב שתסירו לכלוך ואבק שהצטברו על הקירות החיצוניים בביתכם. אם לא מבצעים ניקוי מקדים של לכלוך ואבק, חומרי האיטום לא יידבקו לקיר כהלכה מפני שיש חוצץ בינם ובין הקיר.

5. יבשו את הקירות – לאחר שתנקו את הקירות בביתכם שנועדו לאיטום, חשוב במיוחד שתייבשו אותם באופן יסודי. ייבוש מאפשר לחומרי האיטום “להיאחז” בקיר בצורה מיטבית ולהגן עליהם מפני נזקים חיצוניים.

 

איטום קירות מאפשר להגן על קירות מפני נזקים חיצוניים, ואם תדבקו במספר כללי יסוד, הקירות בביתכם יהיו מוגנים לאורך כל השנה. צרו קשר לייעוץ עוד היום לחברת כרמית מיסטר פיקס, חברה מובילה בתחומה.

סגירת תפריט