שיפוץ בניין מגורים: מסע חדש מתחיל עכשיו

סוף סוף – פנים חדשות לבניין

מעוניינים בשיפוץ הבניין? רוצים לחזק את היסודות? להחליף את הצבע הדוהה? לטפל בכל המקומות שבהם הבניין מתפורר? רוצים להעניק מראה צעיר לבניין המבוגר? לשפץ את חדר המדרגות? לחדש את הצבע? את הטיח? את החצר שכבר איננה פורחת? לתקן את הבטון? להתקין מרפסות? לסדר את כל הצנרת? רוצים לשפץ את הלובי שכבר לא מזמין פנים? להפוך את הבניין לאסתטי ונעים? לפני כל שיפוץ בניין,  אתם זקוקים למהנדס שיגיע אל הנכס ויבדוק אותו מבפנים ומבחוץ.

לפני הכל – מהנדס

תפקידו של המהנדס להגיע לנכס ולבחון אותו היטב. יש לו הכלים המקצועיים לעשות זאת. הוא לא פועל על סמך אינטואיציה אלא על סמך נתונים בשטח. תפקידו לבחון ולבדוק מה השיפוץ הנחוץ בבניין המגורים. אתם כדיירים תקבלו את התוכנית מסודרת ותחליטו אם אתם יוצאים לדרך או לא. חשוב מאוד לקבל הסכמה של רוב הדיירים, אחרת יהיה קשה להוציא לפועל את פרויקט שיפוץ בניין מגורים שבו אתם חושקים. בכל חברת בניה בעלת מוניטין תוכלו למצוא את אנשי המקצוע הנכונים המנוסים בתחום שיפוץ בנייני מגורים, בהם גם את המהנדס שיהווה את איש הקשר הראשוני עבורכם.

הקפידו על הפרטים הקטנים ביותר

חשוב מאוד שהשיפוץ בניין מגורים ייעשה מן היסוד, ולא רק למראית חוץ. תארו לכם בניין יפהפה כי הוא צבוע יפה, אבל בתוכו הכול מתפורר. השיפוץ צריך להיות מעמיק, לכן הקפידו על כל פרט. בחנו קבלן על סמך המלצה, כך שיהיה אחראי על כל מה שדרוש לשיפוץ – על אנשי המקצוע, על החומרים, על ביצוע העבודה, על גישה ונוחות לדיירים. שימו לב לפרטים הקטנים בחוזה, ביניכם לבין הקבלן או ביניכם לבין חברת השיפוץ שבתוכו תקבלו גם קבלן במתנה. יש לוודא כי לוח הזמנים מוסכם על שני הצדדים לפני תחילת העבודה.

אישורים הכרחיים לפני תחילת השיפוצים

הקפידו לקבל את האישורים הנחוצים לשיפוצים. יש שיפוצים קלים שאינכם צריכים לקבל אישור מהרשות המקומית, אך יש שיפוצים שאתם מחויבים לקבל עליהם אישורים. אם למשל אתם גרים בירושלים ורוצים לשנות את האבן הירושלמית של הבניין, סביר להניח שלא תקבלו היתר לכך. דוגמה נוספת – באזורים מסוימים אתם מחויבים לצבעים מסוימים או לאבן מסוימת, לכן יש הכרח באישור מסוים לפני שאתם יוצאים לדרך.

חדר המדרגות שלכם ממש לא מחוץ לתחום

ודבר נוסף שאולי לא חשבתם עליו מיידית: חדר המדרגות. אז נכון שמרבית העובדים בוחרים להתנייד דרך המעלית, אך אין זה אומר שצריך להזניח את חדר המדרגות. כיום רבים תופסים את חדר המדרגות כמעין חדר חירום – אזור מילוט באירועי חירום כמו שריפות לדוגמא. חדר המדרגות, ללא כל קשר לגודל בניין המשרדים, חייב להיות מתוחזק על ידי חברת האחזקה. לפחות פעם בשבוע מומלץ לשטוף אותו, כאשר חברת האחזקה יכולה לוודא גם את תקינות שלטי החירום, התאורה בכל קומה וכן הלאה.

כיצד תבחרו את חברת השיפוצים הנכונה?

כדי לבחור את חברת השיפוצים הנכונה, חשוב לקבל המלצות, לקרוא באתרי האינטרנט השונים על אודות החברה המועמדת, לבדוק את המוניטין, את האמינות, את הוותק ואת הניסיון בתחום. מעבר למקצועיות חשוב שתהיה תודעת שירות גבוהה לחברה הנבחרת, כך שהיא תהיה סבלנית ונעימה, בעלת תושייה, בעלת אמצעים מתאימים לשיפוצים – ציוד מתקדם, אנשי מקצוע חרוצים ומיומנים, שליטה מלאה בכל תחומי השיפוצים. הכל תחת קורת גג אחת הכוללת גם קבלן ומהנדס מיומן. כרמית מיסטר פיקס לשרותיכם.

למידע נוסף: פריימר | חיפויים לקירות | איטום קירות | בריכות שחייה | איטום גגות

סגירת תפריט