שיקום מבנים – חיזוק, שימור ובנייה מחדש

שיקום מבנים – חיזוק, שימור ובנייה מחדש

שיקום מבנים ישנים ושיפוצם הוא לא תחום שקורץ ליזמים רבים, ובכל זאת ישנם מבנים, בעיקר מבנים לשימור, שעוברים שיקום מאסיבי וזוכים לחיים חדשים ומוצלחים כבנייני מגורים, מלונות בוטיק, מסעדות ועוד, הזוכות להינות מבניין מיוחד בטעם של פעם, עם חוזק ועמידות של היום. אנשי המקצוע של חברת מיסטר פיקס, המתמחים בייצור תשומות לענף הבנייה הישראלי, מספרים על היווצרות הקסם של שיקום מבנים.

שיקום מבנים – מבחוץ ומבפנים

בניינים ישנים רבים נפסלים לשימוש בשל מצב בלתי בטיחותי. בניינים שלא נעשו בהם עבודות תחזוקה ראויות לאורך השנים נוטים להתפורר בסופו של דבר, במיוחד אם מדובר במבנים שנבנו בטכניקות מיושנות, שמראש הבטיחו פחות עמידות מהטכניקות של היום. סדקים חיצוניים עמוקים בקירות, סימני חלודה על הבניין ועוד, מעידים על בלאי פנימי גבוה ועל היחלשותו של המבנה. כדי לא להגיע לקריסה יש צורך לפנות את הדיירים, אם יש כאלה, ולבצע עבודות שיקום מבנים בצורה יסודיות, או להרוס את הבניין ולבנות חדש במקומו.

שיקום מבנים – הביצוע

שיקום מבנים הוא תהליך ארוך ומורכב, בעיקר כאשר רוצים לשמור על מראהו המקורי של הבניין ועל העיצוב הקיים שלו, כפי שנהוג בבניינים שיש להם ערך היסטורי ומיועדים לשימור. שיקום מבנים חייב להיעשות על ידי בעלי מקצוע בתחומם כמובן, ולכלול הן את שיפוץ המעטפת והן את שיפוץ הקונסטרוקציה הפנימית של המבנה במידת הצורך, ופעמים רבות הוא כולל גם את החלפת כל מערכות החשמל והמים וגם ציפוי רצפת בטון. מקצועיות הקבלן המבצע ונסיונו בתחום הם קריטיים במקרים של שיקום מבנים בשל מורכבות העבודה.

ציוד שתצטרכו בשביל לעשות שיפוץ פנים בדירה

אז ראינו ששיקום מבנים זה דבר חשוב, ובהחלט ראוי. השיקום חיוני על מנת לתקן ליקויים אסתטיים ובכדי לתקן את היחלשות שמאיימת על שלמות המבנה ויציבותו. ומה נצטרך לצורך ביצוע שיפוץ פנים בדירה שהתיישנה? אין ספק כי לצורך כך צריך להצטייד בכלי עבודה איכותיים כדוגמת כלי עבודה מקיטה. כמובן יש צורך להצטייד גם בבטון ומלט, חומרי שפכטל ומילוי. יש צורך באריחים, רובה לחיפויים. ברשימת כל העבודה כדאי לכלול בין היתר פלס ומקדחות, מברגות ומלטשות. כאשר השיפוץ מקיף, יש צורך גם בגופי תאורה, פטישונים, פרופילים אלומיניום, ברגים, אביזרי פרזול, חומרי צבע, חומר איטום. רק כך השיפוץ יהיה מוצלח.

שיקום מבנים עם מיסטר פיקס

כאמור, עבודות שיקום מבנים חייבות להתבצע על ידי קבלן מנוסה בתחום בשל מורכבות העבודה. עבודות שיקום מבנים חייבות להתבצע על פי סדר מסוים, ואחרי תכנון מפורט מראש של כל השלבים. ניקוי הקיר, חציבה לחשיפת שלד הברזל, שיוף הברזלים, טיפול למניעת חלודה, ואז סתימת החורים, חיזוק הקירות, טיוח ושיוף מחדש, וצביעה של המבנה כולו. על פניו, תהליך פשוט, אך לא מדובר בחריץ אחד במקום מסוים דווקא, אלא על שיקום מבנה שלם, ויש לעשות את העבודה בלי לפרק את הבניין, שגם כך נמצא במצב רעוע, ולכן הניסיון של הקבלן והידע שלו לגבי שלבי הביצוע קריטיים.

סגירת תפריט