איך להימנע מנזקים בבית?

איך להימנע מנזקים בבית?

איך להימנע מנזקים בבית ועובש בקירות?

בית הוא מקום שאמור לספק ליושביו הגנה ותחושת ביטחון. אבל כל מי שמעוניין לקבל ביטחון ותחושת נעימות בבית חייב להגן על הבית שלו.

נכון, בית זה לגמרי לא רק ארבע קירות ותקרה. זה גם לא ארון, מיטה ומכונת כביסה. בית זה הרבה מעבר לכל הפרטים הקטנים שמרכיבים אותו. כי הבית הזה הוא חלק מהחיים שלנו והוא מהווה מרכיב חשוב ובעל משמעות רבה באישיות שלנו. ולכן אנחנו משקיעים בו ומטפחים אותו, ודואגים כי הבית שלנו יהיה מתאים עבורנו וישמש אותנו על הצד הטוב ביותר בנוחות רבה. מאותה סיבה חשוב לנו גם לשמור על הבית ולוודא כי הוא לא צובר נזקים, אלא ממשיך לשרת אותנו בנאמנות לאורך שנים. בואו לקרוא על כללים של זהירות ושימוש מושכל בבית שלכם.

כך תשמרו על הבית שלכם

  • רטיבות מביאה עמה נזקים עצומים לכל בית. ולכן חשוב מאוד להגן על הבית מפני כל רטיבות שהיא. במקרה ואתם מגלים עובש בקירות זה סימן ברור שיש במקום עובש המבשר על רטיבות בלי מבוקרת שאתם חייבים לייבש אותה בהקדם. במקומות ללא גישה ניתן לבצע תיקונים דרך עבודות סנפלינג שונות על מנת להגיע אל מקור הרטיבות מבחוץ. באותה מידה עלול העובש להיווצר בחדרים רטובים כמו חדרי אמבטיה כתוצאה מחוסר אוורור ומגע של אדי המים עם התקרה והקירות.
  • בכל מקום בו יש שימוש רב במים חשוב לצפות את הקירות ואת התקרה בחומרים מתאימים. יש לדעת כי בתחום יש מגוון חומרי גלם שנועדו לספק מענה בדיוק עבור מקרים שכאלו. לדוגמה טיח או מוצרי איטום אחרים שהשימוש שלהם נועד לספק דחייה של נוזלים ושמירה על סביבה יבשה.
  • בית שאינו אטום בצורה הרמטית הוא בית שעלול לצבור נזקים. וזאת בגלל מי הגשמים שהבית נחשף אליהם. כאשר יורד גשם הבית עלול לקלוט את המים, במקרה והבית אינו אטום היטב, והמים כמובן מביאים עמם נזקים חמורים מאוד.
  • לקראת החורף מומלץ לבצע בדק בית ולבחון את המבנה, האם הוא אטום? האם הגג לא ניזוק במהלך תקופת השימוש ולא חושף אתכם למים ולרטיבות? קבלן איטום הוא האדם הנכון שיוכל לבחון את המבנה שלכם ולבצע את הפעולות הנדרשות במטרה למנוע נזילות וטפטופים שעלולים להיגרם כתוצאה ממי הגשמים.
  • בעניין רטיבות יש לדעת כי כל שלולית של מים או טיפה שחלחלה למקום לא רצוי מתחילה תהליך של נזק שהול ומשפיע ברמה עמוקה ומשמעותית יותר. ולכן במקרה ואתם מגלים רטיבות בקיר או מעט עובש בקיר – אין לכם למה לחכות, זה לא יעבור להם לבד. חשוב לטפל בהקדם האפשרי כדי למנוע המרה של התופעה. טיפול נכון ומהיר יאפשר לכם למזער נזקים ולתפוס שליטה במועד.

שמירה על הבית מהווה פעולה ששומרת בעצם על עצמכם. כי כך אתם מספקים לעצמכם קורת גג מוגנת ומאפשרת שמספקת לכם סביבת מחיה נעימה והולמת.

סגירת תפריט