חיפויים לקירות – על הסוגים השונים

חיפויים לקירות – על הסוגים השונים​

אם בעבר בכל בית חדש או משופץ התפארו הדיירים באריחי הקרמיקה החדשים שציפו את קירות חדרי הרחצה והמטבח, הרי היום מי שעומד בפני ההחלטה במה להשתמש לאותה מטרה נתקל במגוון רחב ביותר של סוגי חומרים ודוגמאות שניתן להשתמש בהם למטרת חיפויים לקירות.

המטרה הבסיסית של כל מגוון החיפויים לקירות היא להגן על הקירות מפני הרטיבות שיש בחדרי רחצה ומטבחים. יש עדיין שימוש רחב בקרמיקה הישנה והטובה בגלל עמידותה לאורך זמן, אבל אם בעבר הייתה מידה אחידה לאריחי קרמיקה, הרי היום הם מופיעים במגוון גדלים, צבעים וטקסטורות שונות.

סוגי חיפויים לקירות

היום יש משמעות למהירות בבנייה ושיפוצים, כי כל יום עולה כסף. דבק מהיר הוא מצרך חובה.

השימוש בדבק מהיר מאפשר זמן המתנה הרבה יותר קצר ובכך להמשיך את עבודות הבנייה ללא המתנה ארוכה.

במקומות מסחריים כמו מלונות, קניונים מסעדות ועוד, יש משמעות עצומה לקיצור זמני הבנייה או השיפוץ , שכן כל יום שעובר כשהחדר במלון ריק גורם הפסדים, וכמובן ששולחן ריק במסעדה לא משאיר טיפ וגם לא כל כך נעים לראות חנות נעולה בקניון.

סוגי חיפויים לקירות

השימוש בחיפויים לקירות קיבל תאוצה בשנים האחרונות, והפך מדבר שעושים בגלל סיבות פרקטיות לצורך הגנה על קירות, לאלמנט הכרחי בכל תכנון מקום מגורים. חיפויים לקירות הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהכלים שבהם משתמש המעצב כדי להגיד את אמירתו האמנותית בתכנון המוקדם, וזמן רב מוקדש לבחירת החומרים איתם יבצעו חיפויים לקירות.

בשנים האחרונות יש נטייה להשתמש יותר ויותר באבן טבעית ובין סוגי האבן אפשר למצוא את אבן הגיר, שיש, גרניט, ליימסטון וקוורץ.

חיפויים לקירות בחדרי רחצה ומטבחים

כמו שאמרנו אריחי הקרמיקה עדיין נותנים את הטון כשמדובר בחדרים בבית אשר מייצרים רטיבות או לחות. אבל אם בעבר “ראית חדר אמבטיה אחד, ראית את כולם…”, הרי שבשנים האחרונות מגוון הטקסטורות, הגוונים והמידות של אריחי קרמיקה מאפשר לדיירים או למעצבים להתאים חיפויים לקירות בחדרים אלה לסגנון האישי של יתר הבית ושל דייריו.

מיוצרים פסי דקור בצבעים ודוגמאות שונות, ויש היום פתרונות מעניינים בתחום החיפויים גם לאזורים שסביב אסלות ומכלי הדחה.

חיפויים לקירות סלון - עבודות אומנות

חיפויים לקירות מקנים לחלל אווירה חמה ומיוחדת. מעצבים רבים מתכננים חיפויים לקירות גם לאזורים אחרים בבית, בוודאי לקירות הסלון. שם יכול המתכנן לתת דרור לנטיותיו האמנותיות ולהשתמש מלבד בסוגי האבן שהוזכרו גם במבחר סוגים של טיח צבעוני שגם אתו עושים היום חיפוים לקירות.

מלבד הערך העיצובי של חיפויים לקירות יש להם גם תרומה לבידוד הקירות של הבית, ובכך לחסוך חלק מהוצאות החימום והקירור.

איך מצמידים חיפויים לקירות?

בכרמית פיקס מייצרים את הדבקים ואת יתר החומרים שבהם יש להשתמש לצורך הדבקת החיפוי הנבחר לקיר. המומחים של כרמית פיקס גם יודעים להנחות את העומדים בפני בחירת חיפויים לקירות בתכונות השונות של כל חומר, ולהתאים את סוג החיפוי לקיר עליו הוא עומד להיות מיושם.

בחדרי אמבטיה כאמור יש לבחור חיפויים לקירות מחומר שאינו סופח לחות, ועל קירות חלשים יחסית כמו מגבס למשל, יש לבחר חומרים בעלי משקל נמוך.

המומחים של כרמית פיקס יודעים להתחשב בכל הנתונים שצריך לקחת בחשבון לפני בחירת חיפויים לקירות, במו סוג הקיר, חוזקו, חשיפה למים או לחות ורטיבות, חשיפה לשמש, לחום או לקור קיצוניים ועוד.

סגירת תפריט