חיפויים לקירות – איך בוחרים

חיפויים לקירות – איך בוחרים​

חיפויים לקירות היו עד לא מזמן שיטה למנוע מרטיבות לחדור לקירות. ברור לכן שהשתמשו בהם רק בחדרים שהיה בהם שימוש במים או בישול שיצר אדים. חיפויים לקירות היו רק במטבחים, חדרי שירותים ואמבטיות ובחללים שבהם נדרשה רמת היגיינה גבוהה כמו בבתי חולים.

מבחר החומרים שהשתמשו בהם לצורך חיפויים לקירות היה דל, וניתן לומר שהסתכם בסוג אחד של חומר, הקרמיקה המיתולוגית.

חיפויים לקירות ליצירת אווירה

היום משתמשים בחיפויים לקירות למטרות נוספות מלבד הגנה והיגיינה. החיפויים הפכו לפרט עיצובי שהוספתו תורמת לבית יופי, חום ואופי מיוחד.

הפיכת חיפויים לקירות לחלק מהעיצוב התאפשרה בין היתר בגלל העובדה שפותחו עם השנים עוד סוגי חומרים שניתן להשתמש בהם לחיפוי ולא היה צורך להסתפק באריחי הקרמיקה הפשוטים.

סוגי חיפויים לקירות

ארחי הקרמיקה עדיין נמצאים בשימוש נרחב בעיקר במטבחים וחדרי רחצה. זוהי אבן חזקה ועמידה והיא מספקת הגנה מושלמת בפני רטיבות למשטח עליו היא מודבקת. אריחי הקרמיקה מוצעים היום במבחר גדול של דוגמאות וצבעים, ויש להם גם גדלים שונים אחרי שנים רבות שהייתה רק מידה אחידה שכל האריחים.

ניתן היום לבחור בין השאר בסוגי אבן טבעית כמו גרניט, אבן גיר, שיש, כורכר, קוורץ, ליימסטון ועוד. הסוגים הרבים של אבנים שאפשר להשתמש בהם כחיפויים לקירות התפתח מן הסתם בגלל הדרישה של מעצבים ובעלי נכסים להוסיף לדירות ממדים נוספים של אופי ולא הסתפקו בקירות חשופים.

בנוסף לכל סוגי האבנים השונים, יש היום מגמה להשתמש בטיח צבעוני שאותו אפשר ליישם בצבעים, טקסטורות וצורות שונות ובכך להקנות לבית אופי אישי ומעניין. כמובן שמבין סוגי החומרים המוצעים כחיפויים לקירות, אין הטיח הצבעוני מתאים לחללים רטובים שכן אין הוא עמיד בפני לחות.

באיזה חיפוי לבחור

צריך כמובן לבחון משתנים שונים לפני שמחליטים באיזה חיפוי להשתמש. כמובן שהתאמת אופי החיפוי לאופיים וטעמם של בעלי הנכס הוא פרמטר חשוב, אבל חובה להתייחס למספר פרטים טכניים כדי לדייק בבחירה ולהתקין חיפוי שיחזיק לאורך זמן.

תנאי הסביבה יכולים לשלול שימוש בסוגים מסוימים של חיפויים. מדובר כמובן בנוכחות של מים או לחות, חשיפה לאור השמש, לחום וקור ועוד.

צריך גם להתייחס לסוג החומר ממנו בנוי הקיר. כיוון שקירות גבס נפוצים היום מאוד, יש לקחת בחשבון שעל קיר גבס אי אפשר להדביק חיפוי מאבנים כבדות אלא רק בחיפויים בעלי משקל נמוך. אבנים כבדות המודבקות על קיר דק כמו קיר גבס עשויות ליפול ממנו במהלך השנים.

כשבוחרים חומרים שאיתם נבצע חיפויים לקירות, כדאי להיעזר במומחים של חברת “מיסטר פיקס” לקבלת ייעוץ והכוונה לגבי חומרי ההדבקה המתאימים לכל שילוב של חומר ממנו עשוי הקיר עם סוג החיפוי אותו מעוניינים ליישם.

סגירת תפריט