שיקום מבנים – חידוש פני המבנה ועמידותו

 

שיקום מקצועי דורש מומחי ידע: חידוש פני מבנה

רוצים לשקם את המבנה שבו אתם מתגוררים או עובדים? בין אם מדובר במשרד, בין אם מדובר במקום עבודה אחר, בבניין מגורים או במתחם לצרכים שונים, אתם רשאים לשקם את המבנה רק אחרי בדיקה של מהנדס – איש מקצוע מומחה שיבדוק את היסודות הקיימים, יבחן לעומק את הליקויים, יערוך תוכנית שיקום רצינית ויגיש אותה לבעלי המבנה לבחינה ולבדיקת התקציב. שיקום מבנים זה עסק רציני, ולכן אתם זקוקים לאנשי מקצוע בעלי מוניטין.

מי יוביל את מסע השיפוצים?

חשוב לפנות לחברת שיפוצים שמומחית ומנוסה בפרויקטים של שיקום מבנים או חידוש פני מבנה, מישהי בעלת ניסיון, ותק, אנרגיה רבה, חברה שיש בה אנשי מקצוע מבריקים, פועלים חרוצים, חברה ששמה לעצמה כמטרה להעניק שירות מושלם ומצוין, לא פחות מכך.

חשוב לבחון מעבר למומחיות של הפועלים, העובדים והמומחים, גם את תודעת השירות, כך שתרגישו בנוח לצאת למסע שלם עם אנשים מחויכים, מסבירי פנים, שיענו לכם על כל השאלות המטרידות.

שיקום פנימי או חיצוני

שיקום מבנים או חידוש פני מבנה יכול לכלול שיקום פנימי או חיצוני. למשל – חזית הבניין, איטום ובידוד, שיקום בטון, שיפוץ לובי, החלפת קרמיקה, שיקום משטח החנייה, שיקום חדר המדרגות, צנרת, מרפסות ועוד.

קבלן שיפוצים ינהל את פרויקט השיקום כנדרש. הוא ינחה את העובדים תחתיו, יהיה איש הקשר לכל בעלי המקצוע האחרים, ייתן דין וחשבון לבעלי המבנה, יגלה אחריות כך שכולם יעמדו בלוח הזמנים על פי החוזה שנחתם, יטפל בבעיות שצצות באמצע הדרך. הוא נתון ללחץ וצריך לגלות בקיאות רבה בתחום השיפוצים. חשוב לסמוך עליו, אך גם להבין ממנו על התהליך ועל ההתקדמות במסע השיקום.

אופי השיקום בבניין ישן וחדש

אופי השיקום מכריע את מצב המבנה. יש מבנים חדשים, אבל יש בהם לקות חמורה, לעומת מבנים ישנים שהמצב שלהם גרוע, אבל חמור פחות מהמבנה החדש. הכל תלוי בטיב הלקות. לרוב, במבנה ישן יהיה צורך לייצב את המבנה, לתקן את המערכות הפועלות בו כי לא מדובר רק בשיקום חיצוני. לעומת מבנה חדש, שבו סביר להניח היסודות עדיין יציבים ותקינים והשיפוץ יהיה נקודתי.

לעיתים נדרש שיקום בגלל אסון שקרה כמו קצר חשמלי, שריפה, הצפת מים. העובדה שמדובר במבנה ישן לעומת חדש אינה אומרת שהשיפוץ מקיף יותר. כל מקרה ייבחן לגופו.

להתחיל את התהליך בלי ללכת לאיבוד

שיקום מבנים זה עניין שלא ניתן להקל בו ראש, לכן חשוב לבחור את האנשים הנכונים שיובילו אתכם למקומות המתאימים. כמובן, בכל תהליך של שיקום צריך לבקש אישורים מתאימים מהרשות המקומית. לכל רשות יש אלמנטים שונים שאותם היא בודקת ובוחנת מקרוב.

אם אתם רוצים לשפץ משהו פנימי במבנה, לא תמיד תצטרכו אישורים, אך ברוב המקרים כאשר מדובר בשיקום מאסיבי, קיימת החובה לבדוק עם מהנדס ועם הרשות אם אתם רשאים לשקם את המבנה. תפקידו של המהנדס להציע תוכנית עבודה מפורטת ולשלוח אותה לרשות המקומית לבחינה מדוקדקת. רק אז תוכלו להתחיל בתהליך. כרמית מיסטר פיקס לשרותכם.

למידע נוסף: בריכות שחייה | פריימר | איטום רצפה | איטום קירות | איטום גגות

סגירת תפריט