דבק מהיר – שימושים ויתרונות

דבק מהיר – שימושים ויתרונות​

הדבר הראשון שעולה לנו בראש כשאומרים דבק מהיר אלו השפופרות הקטנות שמוכרים בכל חור בכמה שקלים, ושיודעות להדביק כל דבר במהירות.

ברור שמי שזקוק לדבק מהיר לשימוש מקצועי ולא ביתי יש צורך שאולי עוברות יותר משלוש שניות עד שהוא מתייבש אבל הוא ניתן ליישום בצורה מספיק נוחה שתאפשר עבודה רגועה ומדויקת.

דבק מהיר בענף הבניה

שימוש מקצועי בדבק מהיר נעשה בעיקר בענף הבנייה, והוא משמש להדבקת אריחים מסוגים שונים. סוגי האריחים שאפשר להדביק עם דבק מהיר הם כמובן קרמיקה, גרניט פורצלן, אבן טבעית, שיש, גרניט, כורכרית ועוד. לפי סוגי האריחים ברור שהדבק מהיר נמצא בשימוש ברוב המקרים בשלבי הגימור של מטבחים, חדרי אמבטיה ושירותים, ומתקנים סניטריים אחרים.

כיוון שזמן הייבוש של דבק מהיר הוא קצר יחסית לדבקים רגילים, יש לשימוש בו יתרון שמאפשר לבצע עבודות במקומות שבהם אין אפשרות לסגור אזורים עד לייבוש מוחלט של הדבק.

אם ניקח לדוגמא קניון שיש צורך לתקן או להחליף בו ריצוף, לא יתקבל על הדעת שהגישה לחנויות באזור העבודה תיסגר לכמה ימים עד לייבוש מוחלט.

שימוש בדבק מהיר מאפשר להתחיל את העבודה מרגע סגירת החנויות, ועד שתגיע שעת פתיחתן בבוקר שלמחרת כבר אפשר יהיה לדרוך בחופשיות על הריצוף החדש. הדבק המהיר כבר יספיק להתייבש ולא תהייה הפרעה למהלך החיים התקין של הקניון.

אפשר לומר את אותם הדברים על מקומות נוספים שאין בהם אפשרות להשבית את שגרת החיים במקום, ומדובר בין השאר במפעלי תעשייה, מטבחים גדולים מתקנים רפואיים ועוד.

כמובן שמהירות הייבוש של דבק מהיר הופכת אותו לאטרקטיבי גם לכל קבלן קטן או גדול, וגם לשיפוצניקים ואינסטלטורים, כיוון שהמכנה המשותף לכולם, בלי קשר להיקף העבודה שהם מבצעים, היא העובדה שזמן שווה כסף, וכל אמצעי שחוסך זמני המתנה בין שלבי העבודה מבורך.

יתרונות נוספים לדבק מהיר

כדי לפתח דבק מהיר עסקו מעבדות מחקר מתחומים שונים בניסיונות ומחקרים שמטרתם הגעה למוצר אמין ומקצועי. נבדקו נתונים כימיים, פיזיקליים ומכניים כדי להגיע למוצר שאפשר להתחיל ליצר ולשווק. כתוצאה ממסקנות המחקרים האלו, יש לדבק מהיר עוד מספר יתרונות יחסית לדבקים אחרים, כשבין היתר הוא ניתן ליישום גם מחוץ למבנים, יש לו עמידות גבוהה למצבים קיצוניים כמו רעידות חזקות ושינויי טמפרטורה.

עוד שימושים לדבק מהיר

כאמור, ענף הבנייה הוא הצרכן העיקרי לדבק מהיר. יש עוד מספר תחומים שבהם השימוש בדבק מהיר הפך לפופולרי. בין היתר משתמשים בדבק מהיר לצורך הקמת תערוכות שהזמן המוקצב לבנייתן הוא מצומצם ודחוק. דבק מהיר מאפשר את הביטחון שגם עבודה מהירה תהייה אמינה ובטיחותית אבל אף אריח לא ייפול מהקיר ואף אורח לא ידרוך על מרצפת לא מודבקת.

סגירת תפריט