עומדים בפני שיפוץ? כל מה שחשוב לדעת על חיפויים לקירות

מאמרים › מידע מקצועי
 

חיפויים לקירותבעבר נהגו לחפות בקרמיקה פשוטה וכעורה רק את קירות המטבח והמקלחת, מסיבה פונקציונלית לחלוטין: כדי להגן על הקירות מפני הרטיבות. התחום של חיפויים לקירות התקדם והתפתח בשנים האחרונות הודות לטכנולוגיה המתפתחת, כמו הרבה תחומים אחרים כך גם חיפויים לקירות. היום ניתן לחפות את קירות הבית כרצונכם, בחיפויים לקירות במגוון רחב אשר יוסיפו לבית יופי ואופי. מומחי חברת מיסטר פיקס מספרים כל מה שחשוב לדעת על חיפויים לקירות.

 

סוגי חיפויים לקירות


ישנם כמה סוגים של חיפויים לקירות מהם אפשר לבחור את החיפוי המתאים. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע כדי לבצע את ההתאמה הנכונה בין החיפוי לקיר כדי להתאים חיפויים לקירות בצורה הטובה והמקצועית ביותר:

• קרמיקה היא החיפוי הפופולארי ביותר והיא נפוצה בשימוש כבר שנים רבות בזכות עמידותה הגדולה. בשל העובדה כי היא משמשת כבר שנים לחיפוי חדרי רחצה, שירותים ומטבחים, פחות נהוג להשתמש בה בחדרים אחרים בבית. יחד עם זאת, הקרמיקה של היום מגיעה בגדלי אריחים שונים, בגוונים שונים, בדוגמאות שונות ואפילו בטקסטורות שונות, ולא כדאי לפסול את האפשרות הזו על הסף כאשר עוסקים בבחירת חיפויים לקירות.
• אבן טבעית היא חיפוי קירות נדיר, אך קיים, המעניק לבית מראה ייחודי ויוצא דופן. ניתן להשתמש באבנים מסוגים שונים כמו גרניט, אבן גיר, כורכר, שיש, קוורץ, ליימסטון ועוד, ובצורות עיבוד שונות. לכל סוג אבן תכונות מעט שונות, מעבר למראה, וכדאי לקחת זאת בחשבון.
• טיח צבעוני, שניתן לשלב בו צורות, דוגמאות, טקסטורות שונות, לשבץ בו פסיפסים ואלמנטים אחרים ועוד, הופך לאופציה פופולארית יותר ויותר בזכות הורסטיליות הרבה שהוא מאפשר. יחד עם זאת כדאי לזכור שמדובר בחומר שאינו עמיד בפני לחות גבוהה ולכן מתאים כחיפויים לקירות מסויימים.

 

חיפויים לקירות - מהם תנאי השטח?


חיפויים לקירות יש לבחור בעזרת אנשי מקצוע משום שלא כל חיפוי מתאים לכל קיר ויש לבחון את תנאי השטח שתרצו לחפות ויש לקחת בחשבון פרמטרים שונים כמו מידת החשיפה של הקיר לשמש, לחות, שינויי טמפרטורה ועוד, ולהתאים את החומר הנכון לחיפוי הקיר. חיפויים לקירות דורש התאמת החומר הנכון לחיפוי חשובה כדי למנוע מצב של התפרקות החיפוי בשל מצב של משקל עודף של החיפוי לעומת עובי הקיר וחוזקו או התפוררות בשל חשיפה ללחות שלא נלקחה בחשבון וכדי למנוע צורך של שיקום מבנים.

 

 

 
גירסת הדפסה   |   שלח לחבר
 
מעוניין לשפץ את הבית? המדריך לבחירת חיפויים לקירות בעידן הנוכחי, היצע החיפויים לקירות הנו הטרוגני מאוד, וניתן למצוא כיום מגוון כמעט אינסופי של חיפויים מסוגים, חומרים, מרקמים, גדלים וגוונים שונים קרא עוד
חיפויים לקירות לרענון עיצוב הבית חיפויים לקירות יאפשרו לכם לקחת קיר בביתכם ולתת לו מראה אישי יותר, ייחודי, כזה הבולט לעין ומשדרג בן רגע את כל מראה החדר. החיפוי יכול גם לשמור על תקינות הקיר ולהגן עליו קרא עוד
חיפויים לקירות באיכות גבוהה בעזרת חיפויים לקירות ניתן להפוך עיצוב משעמם ובינוני לכזה אשר רבים ידברו עליו. במידה ותהיו מעוניינים לראות את השינוי המיוחל בעיצוב של ביתכם או של קירות המבנה קרא עוד
עומדים לפני מעבר דירה? בואו ללמוד כיצד לבחור חיפויים לקירות בטרם בחירת החיפויים לקירות יש להתייחס למספר פרמטרים כגון סוג הקיר, חוזקו, וכן תנאי הסביבה האופייניים לחלל הספציפי, לרבות חשיפה למים, חשיפה לשמש, חום, קור, לחות וכיוצא בזה. קרא עוד
x