עומדים בפני שיפוץ? כל מה שחשוב לדעת על חיפויים לקירות

מאמרים › מידע מקצועי
 

חיפויים לקירות | כרמית מיסטר פיקסבעבר נהגו לחפות בקרמיקה פשוטה וכעורה רק את קירות המטבח והמקלחת, מסיבה פונקציונלית לחלוטין: כדי להגן על הקירות מפני הרטיבות. התחום של חיפויים לקירות התקדם והתפתח בשנים האחרונות הודות לטכנולוגיה המתפתחת, כמו הרבה תחומים אחרים, והיום ניתן לחפות את קירות הבית כרצונכם, בחיפויים שונים שיוסיפו לבית יופי ואופי. מומחי חברת מיסטר פיקס מספרים כל מה שחשוב לדעת על חיפוי קירות.

 

סוגי החיפויים לקירות


ישנם כמה סוגים של חיפויים לקירות מהם אפשר לבחור את החיפוי המתאים. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע כדי לבצע את ההתאמה הנכונה בין החיפוי לקיר:

• קרמיקה היא החיפוי הפופולארי ביותר והיא נפוצה בשימוש כבר שנים רבות בזכות עמידותה הגדולה. בשל העובדה כי היא משמשת כבר שנים לחיפוי חדרי רחצה, שירותים ומטבחים, פחות נהוג להשתמש בה בחדרים אחרים בבית. יחד עם זאת, הקרמיקה של היום מגיעה בגדלי אריחים שונים, בגוונים שונים, בדוגמאות שונות ואפילו בטקסטורות שונות, ולא כדאי לפסול את האפשרות הזו על הסף.
• אבן טבעית היא חיפוי קירות נדיר, אך קיים, המעניק לבית מראה ייחודי ויוצא דופן. ניתן להשתמש באבנים מסוגים שונים כמו גרניט, אבן גיר, כורכר, שיש, קוורץ, ליימסטון ועוד, ובצורות עיבוד שונות. לכל סוג אבן תכונות מעט שונות, מעבר למראה, וכדאי לקחת זאת בחשבון.
• טיח צבעוני, שניתן לשלב בו צורות, דוגמאות, טקסטורות שונות, לשבץ בו פסיפסים ואלמנטים אחרים ועוד, הופך לאופציה פופולארית יותר ויותר בזכות הורסטיליות הרבה שהוא מאפשר. יחד עם זאת כדאי לזכור שמדובר בחומר שאינו עמיד בפני לחות גבוהה.

 

מהם תנאי השטח


חיפויים לקירות יש לבחור בעזרת אנשי מקצוע משום שלא כל חיפוי מתאים לכל קיר ויש לבחון את תנאי השטח שתרצו לחפות ויש לקחת בחשבון פרמטרים שונים כמו מידת החשיפה של הקיר לשמש, לחות, שינויי טמפרטורה ועוד, ולהתאים את החומר הנכון לחיפוי הקיר. התאמת החומר הנכון לחיפוי חשובה כדי למנוע מצב של התפרקות החיפוי בשל מצב של משקל עודף של החיפוי לעומת עובי הקיר וחוזקו או התפוררות בשל חשיפה ללחות שלא נלקחה בחשבון וכדי למנוע צורך של שיקום מבנים.

 

 

 
גירסת הדפסה   |   שלח לחבר
 
שיקום מבנים – חיזוק, שימור ובנייה מחדש שיקום מבנים ישנים ושיפוצם הוא לא תחום שקורץ ליזמים רבים, ובכל זאת ישנם מבנים, בעיקר מבנים לשימור, שעוברים שיקום מאסיבי וזוכים לחיים חדשים ומוצלחים כבנייני מגורים, מלונות בוטיק, מסעדות ועוד קרא עוד
הכל על פוליאוריאה החומר הקרוי פוליאוריאה מיוצר למעלה מעשרים וחמש שנים. הוא מורכב משילוב של שתי תרכובות כימיות המכילות קבוצות של פחמן, חנקן וחמצן בתוספת של תרכובת המבוססת על חומרים הנגזרים מאמוניה. קרא עוד
כל המידע שצריך על ציפוי רצפת בטון בין הציפויים האופנתיים ביותר נמצא ציפוי רצפת בטון. בשנים האחרונות החלו לחקות את הריצוף הקיים במבני תעשייה ולהכניס לביתם הפרטי את רצפת הבטון המוחלק המעניק לה מראה מיוחד. קרא עוד
x