למה קוראים דבק מהיר בעולם הבנייה?

מאמרים › מידע מקצועי
 

כולנו יודעים מהו דבק מהיר בשימוש ביתי: כזה שמדביק תוך 3 שניות את הכל, כולל את האצבעות שלנו זו לזו. בענף הבנייה לא ניתן להשתמש בדבק 3 שניות, ודבק מהיר לענף הבנייה מתייבש לאט יותר. מומחי חברת כרמית מיסטר פיקס, המובילה בארץ בחומרי איטום, הדבקה וציפוי רצפת בטון לענף הבנייה, סוקרת את הדבקים של ענף הבנייה המשווקים גם לציבור הרחב.
 

חומרי ההדבקה המודרניים


חומרי ההדבקה המודרניים הם תוצאה של טכנולוגיה מפותחת ותעשייה עתירת ידע שרתמה לעזרה את הכימיה, הפיזיקה, המכניקה ועוד, כדי ליצור את החומרים הטובים והיעלים ביותר שאפשר. רבים מהדבקים המשמשים בענף הבנייה משווקים גם לציבור הרחב בשפופרות לשימוש ביתי, והתחום משתכלל כל העת.
 

ההבדל בין איטום להדבקה


אנשים רבים מתבלבלים בין חומרי איטום לחומרי הדבקה, בשל הדמיון הרב ביניהם. ההבדל העיקרי בין החומרים האו מידת האלסטיות שלהם: חומרי הדבקה הם קשיחים יותר בעוד חומרי איטום צריכים להיות גמישים יותר כדי לבצע את תפקידם בצורה הטובה ביותר. אך, בסופו של דבר, בשני המקרים מדובר בסוג של דבק מהיר לבניין.
 

כל שימוש והדבק שלו


ישנם 5 סוגי דבקים וחומרי איטום עיקריים המשרתים את ענף הבנייה:

• דבקים מבוססי סיליקון, שהם הדבקים הנפוצים והזולים ביותר. הדבקים הסילקוניים עמידים בפני מים ורטיבות ובפני טמפרטורות קיצוניות, גמישותם גדולה והם שומרים עליה שנים רבות.
• מסטיקים אקריליים, בעלי כושר הידבקות גבוהה ועמידות גדולה מפני קרינת UV. החיסרון של המסטיקים האקריליים הוא העמידות נמוכה יחסית בפני לחות או רטיבות תמידית.
• מסטיקים פוליסולפידיים, הם מחומרי ההדבקה והאיטום הותיקים בותר בשוק. לחומרים הפוליסולפידיים יכולת היצמדות מצוינת, עמידות גדולה למים, לקרינת UV ולתנאי אקלים קשים, אך הם אינם מתאימים לשימוש על מוצרי פלסטיק שונים.
• מסטיקים פוליאוריטניים הם הדבק השימושי ביותר בעולם הבנייה כיוון שהם נוחים מאוד לשימוש ויעילים למגוון רב של שימושים.
• דבקים מבוססי פולימרים הם פרי טכנולוגיה חדשנית והם דוחקים בשנים האחרונות את החומרים הפוליאורטנים בזכות היותם דבק מהיר יחסית, ורשימת תכונות הלוקחת את כל היתרונות של הדבקים ומגדילה אותם. בנוסף, הם אינם זקוקים לשכבת יסוד לפני השימוש בהם, ואינם מכילים חומרים רעילים.

דבק מהיר

 
גירסת הדפסה   |   שלח לחבר
x