חומרי איטום צמנטי ובטומנים

מאמרים › מידע מקצועי
 

שוק הבניה והשיפוצים מתאפיין במגוון עצום של חומרי איטום מסוגים שונים, שכל אחד מהם משמש ליישומים ספציפיים ייעודים. המומחים מבית מיסטר פיקס המשתייכת לקבוצת אינרום תעשיות ונחשבת לחברה מובילה בתחומה, מסבירים שניתן לסווג את חומרי האיטום למספר קטגוריות מרכזיות הכוללות, בין היתר, חומרי איטום בטומנים, חומרי איטום צמנטיים, וכן חומרי איטום סיליקוניים נוזליים על בסיס סולבנט, חומרי איטום על בסיס סילוקסן (מכונה גם "פוליסילוקסן"), חומרי איטום אקריליים וכיוצא בזה.

מומחי מיסטר פיקס מדגישים שבין אם הדבר נוגע לאיטום צמנטי או חומר איטום בטומני של קירות חיצוניים או קירות פנימיים בעת שיקום מבנים למשל, מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע להתאמה אופטימלית של החומר אל הקיר, היות וכל חומר מתאפיין בתכונות ייחודיות ודורש התייחסות לסוג המשטח שעליו הוא מיושם ומפרט ביצוע שונה.

 

גמישות רבה, כושר אטימה גבוה במיוחד וכושר היצמדות מושלם אל התשתית


חומרי איטום צמנטיים מתאפיינים בגמישות רבה, כושר אטימה גבוה במיוחד וכושר היצמדות מושלם אל התשתית, מהסיבה שבסיסם זהה לבסיס שכבת הטיח של המשטח, עובדה המפחיתה משמעותית את הסיכון להיפרדות בין שכבת האיטום לשכבת הטיח במרוצת הזמן בעקבות שינויי טמפרטורה, בלאי טבעי ופגעי מזג האוויר.

איטום צמנטי ניתן ליישום (בהתאם לסוג החומר) מעל לקירות בטון וקירות בשיטת ברנוביץ, ואופטימלי לאיטום חדרים רטובים, מטבחים, מרתפים, קורות מסד, אדניות מאגרי מים וכיוצא בזה. המפרט הטכני ליישום חומרי האיטום הצמנטים מורכב מהכנות מקדימות הכוללות את ניקוי המשטח המטופל מלכלוך, אבק, שומנים, חלקים רופפים וכל גורם זר העלול לפגוע בכושר ההידבקות אל התשתית. בשלב הבא בהכנת התשתית לקראת יישום, יש לשטוף אותה היטב, לסלק עודפי מים ולתקן פגמים חיצוניים.

 

המפרט הטכני ליישום חומרי האיטום הצמנטיים


בתום תיקון הפגמים החיצוניים ובטרם המעבר לאיטום צמנטי, יש להגיע לתשתית ישרה וחלקה בעזרת חומרים ייעודיים שונים ולבצע רולקות במפגשים בין הקירות בהתאם להוראות היצרן. שלב יישום האיטום מורכב מהוספת מים אל תכולת התערובת וערבוב בעזרת מערבל עד שמתקבלת תערובת הומוגנית אחידה וברמת העבידות הרצויה. מריחת התערובת על התשתית נעשית בעזרת מאלג' או מברשת בשיטת "שתי וערב".

מומלץ לבצע מספר שכבות בהתאם לסוג הרטיבות הצפויה בהפרש של מספר שעות בין השכבות, כשהשכבה הקודמת עדין במצב דביק. בין החומרים לאיטום צמנטי מבית מיסטר פיקס ניתן למנות מגוון מוצרים בהם "איטומט 500" שהנה תערובת צמנטית חד-רכיבית איכותית לאיטום חיובי ושלילי של רצפות וקירות פנימיים וחיצוניים, "אולטרה סיל 507", תערובת משמשת לאיטום חדרים רטובים, בריכות שחיה ומאגרי מים ועוד מגוון רחב של מוצרים נוספים.

 איטום צמנטי

 
גירסת הדפסה   |   שלח לחבר
 
פוליאוריטן לשירותך פוליאוריטן שייך למשפחת חומרי האיטום והדבקים המשמשים בענף הבנייה העולמי, ומשמש בעיקר לביצוע מגוון עבודות איטום. קרא עוד
עומדים בפני שיפוץ? כל מה שחשוב לדעת על חיפויים לקירות התחום של חיפויים לקירות התקדם והתפתח בשנים האחרונות הודות לטכנולוגיה המתפתחת, כמו הרבה תחומים אחרים, והיום ניתן לחפות את קירות הבית כרצונכם, בחיפויים שונים שיוסיפו לבית יופי ואופי קרא עוד
הכל על פוליאוריאה החומר הקרוי פוליאוריאה מיוצר למעלה מעשרים וחמש שנים. הוא מורכב משילוב של שתי תרכובות כימיות המכילות קבוצות של פחמן, חנקן וחמצן בתוספת של תרכובת המבוססת על חומרים הנגזרים מאמוניה. קרא עוד
x